• USD 8,3823
  • EURO 10,1951
  • ALTIN
GERİ
Çevre Bakanı Murat Kurum`dan Çok Önemli Kentsel Dönüşüm Açıklaması: 1.5 Milyon Konut Acilen Yenilenecek!
28.09.2020  10:53Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum çok önemli açıklamalarda bulundu. Şu anda depremin en az terör kadar tehlikeli olduğunu belirten Bakan Kurum 1,5 milyon konutu kentsel dönüşüm ile yenileyeceklerini söyledi. Eski binalarda oturanlar dikkat, hangi binalar yıkılacak, kentsel dönüşüm ile yenilenecek?

Gelen son dakika deprem haberleri yürekleri ağızlara getirmeye devam ederken konu hakkında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum önemli açıklamalarda bulundu.  Bakan Kurum yapmış olduğu açıklamasında depremin en az terör kadar riskli olduğunu belirterek enkaz altında can aramamak adına mutlaka kentsel dönüşümü hızlandıracaklarını


Çevre Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklamasında "Deprem, terör kadar tehlikeli. Bakanlık olarak önümüzdeki 5 yıllık süre içerisinde 1,5 milyon konutun acil şekilde dönüşümü noktasında bir hedef ortaya koyduk. Bu projenin merkezi de İstanbul`dur. İstanbul`da bütün ekiplerimizle çalışma yürütüyoruz. Enkaz altında can aramak, vatandaşımızı aramak istemiyoruz. İnşallah kararlı bir şekilde şehirlerimizi depreme hazır hale getireceğiz" diyerek kentsel dönüşüme hız vereceklerini söyledi.  Söz konusu projelerde özellikle de deprem yönetmeliği öncesi yapılan eski binalara öncelik verilecek. Yapılan riskli yapı analizi ile çürük raporu alan yani depreme dayanıklı olmadığı belirlenen evler kentsel dönüşüme alınacak. Öncelikli olarak yıkılacak olan bu evlerin yerine depreme dayanıklı sağlam binalar inşa edilecek.  Evini kentsel dönüşüme veren kişilere talep etmeleri halinde yeni evlerini teslim alana kadar devlet kentsel dönüşüm kira yardımı yapacak. 

Kaynak : https://www.emlak365.com/kentsel-donusum/cevre-bakani-murat-kurum-dan-cok-onemli-kentsel-donusum-h36522.html
Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
43,096 Kişi

Toplam Talep
4,837 Adet

Toplam Tonaj
258800 Ton