• USD 6,7796
  • EURO 7,6897
  • ALTIN 363.93
GERİ
Dünyanın En Büyük Özel Çelik Üreticisi Ssab`nin Tercihi Ermaksan Oldu
20.09.2019  12:41`Yenilikçi teknolojiler` sloganıyla, Endüstri 4.0`a uygun akıllı ve ileri teknoloji çözümler geliştiren Ermaksan, tamamen kendi öz kaynaklarıyla üretip dünyanın dört bir yanına ihraç ettiği son teknolojili ürünleriyle, global arenadaki yükselişini sürdürüyor.

Ermaksan, Nordik ve ABD merkezli dünyanın en büyük çelik üreticisi SSAB firması için ürettiği son teknolojiye sahip, 18 metre uzunluğundaki  Fibermak fiber lazer makinesinin kurulumunu gerçekleştirdi. Ermaksan`ın tamamen kendi öz kaynaklarıyla ve  AR-GE  çalışmaları sonucu geliştirilen ürün, şirketin ABD`deki lokasyonu ErmakUSA aracılığıyla SSAB firmasına teslim edildi.Küresel müşteri beklentileri doğrultusunda Endüstri 4.0`a uygun akıllı makineler üreten Ermaksan`ın,  Kuzey Amerika  pazarına ihraç ettiği bu uzunluktaki 2`nci ürün olan makine; kusursuz kesim, yüksek hız ve Ermaksan`ın kendi geliştirdiği yazılımlar ile rakipsiz performansı gibi özelliklerle tercih sebebi oldu.

Üretimde verimlilik ve süreklilik 

Ermaksan`ın ileri teknoloji ile geliştirdiği lazer teknolojisi üretim verimliliğine ve sürekliliğine katkı sağlarken, şirketin ürettiği yenilikçi makineler, otomotiv ve havacılık başta olmak üzere, üretim sektörünün pek çok aşamasında kullanılıyor. 

Türkiye`nin yüzde yüz yerli ilk lazer çipi, ilk lazer ışın kaynağı, ilk 3D eklemeli imalat makinesi ve FBG sensör (Fiber Bragg Grating) gibi pek çok yeni teknolojiyi hayata geçiren Ermaksan, Ar-Ge ve inovasyon odaklı çalışmalarıyla teknolojiye yön vermeye de devam ediyor.

Katma değere odaklanmayı sürdüreceğiz

Ermaksan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Ahmet Özkayan yaptığı açıklamada, dünyanın en büyük çelik üreticisi SSAB firmasına teslim ettikleri ürün ile bölge pazarında önemli bir adım daha attıklarını vurguladı.

ErmakUSA ile ABD pazarındaki etkinliklerini her geçen gün artırdıklarının altını çizen Özkayan, şirket olarak geleceğin teknolojilerini üretmeye devam edip, üretimde verimliliğe ve katma değere odaklanacaklarını kaydettiPaylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.Toplam Kullanıcı Sayısı
34,206 Kişi

Toplam Talep
2,244 Adet

Toplam Tonaj
112560 Ton