• USD 7,4079
  • EURO 8,9845
  • ALTIN 0.00
GERİ
Katar Borsa İstanbul`da yüzde 10 hisse sahibi oldu
27.11.2020  11:31Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul`da yüzde 10`luk hisseye sahip oldu. 

Katar Emiri`nin Türkiye ziyareti ile bir anda piyasalarda önemli bir gelişme yaşanıyor. Borsa İstanbul`un yüzde 10`luk hissesi, Katar ile yapılan anlaşma ile Katar Yatırım Otoritesine devri için anlaşmaya varıldığı bildirildi.

Türkiye`nin dev kamu şirketlerinin yer aldığı Türkiye Varlık Fonu, Borsa İstanbul ile alakalı hisse devri için Katar ile anlaşma imzaladı.

 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani, bugün düzenlenen işbirliği anlaşması kapsamında önemli imzalar attı. Türkiye ile Katar arasındaa 10 anlaşmaya imza atıldı.  

Anlaşmalar arasında, "İstanbul Menkul Kıymetler Borsasından Hisse Senedi Alımına Dair Mutabakat", "Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ile Katar Devleti Ticaret ve Sanayi Bakanlığı Arasında Ortak Ekonomik ve Ticaret Komisyonu Kurulmasına Dair Ortak Deklarasyon", "Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Katar Devleti Maliye Bakanlığı Arasında Geliştirilmiş Ekonomik ve Mali İşbirliği Alanında Mutabakat Zaptı" gibi önemli anlaşmalar yer alıyor. 

Konuyla ilgili edinilen bilgiye göre, Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının devri için mutabakat anlaşması imzaladı.Paylaş       


Yorumlar
Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.  


   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.
@furkandemirçelik   27.11.2020 - 16:49
Hayırlı olsun
Yanıtla
   Yorum yazabilmek için lütfen giriş yapınız.
 
 Toplam Kullanıcı Sayısı
38,483 Kişi

Toplam Talep
3,606 Adet

Toplam Tonaj
189036 Ton